KONST / Litografier / Färglitografier 7538112
*
nr 753 8112
Åke Wickström
(f. 1927), Sverige
Färglitografier, 2 st. Åke Wickström (f. 1927), 52 / 375, motivets mått: 45x38
Åke Wickström, född 1927 i Karlshamn, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 18:24:41
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke wickström
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28
-
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54
*
Åke Wickström
Åke Wickström, född 1927 i Karlshamn, svensk målare.
nr 753 8112
Åke Wickström
(f. 1927), Sverige
Färglitografier, 2 st. Åke Wickström (f. 1927), 52 / 375, motivets mått: 45x38
Åke Wickström, född 1927 i Karlshamn, svensk målare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige åke wickström
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:39 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:28 -
5304 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Föräldrar med..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:54